Actum - podwójny numer

Szukaj

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/warsztaty/domains/warsztatyidei.pl/public_html/images/baranowicze.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/baranowicze

Na wschodzie Polakom ciężko, z wielu przyczyn. Nieprzychylnym okiem patrzą na nas katolików inne wyznania chrześcijańskie, chociaż trzeba podkreślić, że na szczęście nie jest to regułą. Jeżeli chodzi o władzę, również niechętnie pomaga naszej Polonii wiedząc jak silne niepodległościowe dążenia są skrywane w naszych sercach, jak mocni jesteśmy w patriotyźmie, i jak  silnie potrafimy  trwać przy swojej wierze.

Poniżej przedstawiam parafię na Białorusi w Baranowiczach, z którą od lat utrzymuję kontakt.Ich silna wola i chęci a także pragnienia doprowadziły do budowy kościoła. Parafia poza posługą duchową, pomaga też Polakom rozsianym w okolicy, wspiera biedniejsze rodziny materialnie. Spełnia rolę wyspy, i ostoi, zacisznej przystani gdzie schronienie znajdzie każdy potrzebujący.

Zdjęcia zamieszczone poniżej przedstawiają historię parafii, a przesłane mi zostały przez okres ostatnich 12 lat znajomości z ks. Bogdanem proboszczem parafii Św. Zygmunta na Białorusi.  

Podaję adres do korespondencji i nowy numer konta dla wszystkich tych którzy chcą wesprzeć naszych rodaków na Białorusi pomocą charytatywną:

Rzymsko-Katolicki Kościół Parafia Św. Zygmunta  Baranowicze 225-320 ul. Entuzjastów 51 Białoruś

 Nr konta: 79 1240 5253 1111 0000 5709 5327

 

Piotr Szelągowski

{gallery}baranowicze{/gallery}